Salt la conținut

Șoferi profesioniști: în transportul local (m/f/d)

la fața locului
  • Buchdorf, Bayern, Germania
Șofer

Descrierea postului

Sarcinile dumneavoastră:

  • Transport de mărfuri cu camioane de la 40 tone
  • Încărcarea și descărcarea în siguranță rutieră a mărfurilor
  • Verificarea funcționalității și a stării rutiere sigure a vehiculului
  • Remedierea micilor defecte ale vehiculului
  • Doar deplasări de zi

Ce oferiți:

  • Permis de conducere valabil din categoria C sau CE cu numărul 95 și carnet de șofer
  • Certificatul ADR este de preferat
  • În mod ideal, experiență profesională în transportul local
  • Independență, fiabilitate și flexibilitate

Fișa postului

Ce vă oferim:

  • Un salariu rezonabil de aproximativ 2.500 de euro net pe lună și beneficii extinse, cum ar fi un plan de pensii subvenționat al companiei, leasing de biciclete, fitness pentru firmă cu qualitrain, reduceri la mărci cunoscute și multe altele
  • Întoarcere zilnică acasă și program de lucru regulat, adaptabil flexibil la dorințele dumneavoastră
  • Loc de muncă rezistent la situații de criză, la un angajator mare
  • Atmosferă plăcută de lucru și colegi de încredere
  • Suport în timpul inițierii în muncă
  • Plată de prime (conducere fără accidente, conducere anticipativă etc.)
  • Preluarea costurilor de formare profesională (cum ar fi instructaje în module, permis pentru stivuitor, curs de limbă)
  • O flotă modernă și bine întreținută, în principal cu vehicule MAN și Mercedes
  • Furnizare gratuită de îmbrăcăminte de lucru și de siguranță
  • O locație bine conectată, cu parcare amplă
  • Opțiuni de locuințe accesibile și suport complet, dacă este necesar

Despre Grupul Andreas Schmid:

Grupul Andreas Schmid este un expert de top pentru soluții logistice personalizate în țară și în străinătate. Din 1928, compania de familie de la Gersthofen s-a concentrat pe succesul sustenabil al clienților săi și, cu aproape 1.600 de angajați, este acum considerată un pionier în logistica viitorului. Portofoliul depășește cu mult serviciile clasice de transport și depozitare. Prin dezvoltare de start-up-uri, consultanță IT, relații media și recrutare, compania mijlocie își sprijină pe deplin clienții.

Sie haben Fragen?

Dann melden Sie sich bei uns. Wir sprechen Ihre Sprache!

Harald Klinger

+49 1520 / 8585 - 268

V-am stârnit interesul?

Atunci depuneți-vă candidatura la noi; vă așteptăm cu nerăbdare!

sau